İndir5 > Blog > Amazon, Whole Foods’u 13.7 Milyar Dolara Satın Aldı

Amazon, Whole Foods’u 13.7 Milyar Dolara Satın Aldı

Dünya devlerinden birisi olan Amazon, ABD’nin en büüyk market zincirlerinden birisi olan Whole Foods Market Inc’yi satın aldı. Detaylar yazımızda…

17 Haziran 2017
87
Sponsorlu Bağlantılar

Whole Foods Artık Amazon’un

Amerika’nın en büyük online ticaret şirketi olan “Amazon”, 13.7 milyar dolara “Whole Foods Market” süpermarketler ağını aldı. Alınan bilgiye göre Amazon, Whole Foods Market’in her bir değerli kağıdı için 42 Dolar para ödeyecek. Anlaşmanın tam yapılacağının planlandığı bu yılın ikinci yarısından sonra söz konusu mağazalar şebekesi kendi adını, Ostin kentindeki baş ofisini, üst düzey yöneticileri ve CEO’su John Mackey’i koruyacak.

Sponsorlu Bağlantılar


Bu anlaşma Amazon’un tarihinde en büyüğü olarak kabul ediliyor. Belirtmek gerekir ki, bu yılın Mart ayı sonunda Amazon’un para rezervleri 21.5 milyar dolara ulaşmıştı. Whole Foods, ABD’nin en büyük organik ürün satışı yapan süpermarketler ağı.

2016 Yılı Geliri 16 Milyar Dolar

1978 yılında kurulan bu şirket, ABD’nin ve Kanada’nın 460’dan fazla süpermarketinin operatörü rolünde görülüyor. Aynı şirkette çalışan kişi sayısı 87.000. Whole Foods’un 2016 yılındaki geliri ise 16 milyar dolar olmuştu.


Benzer İndirmeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.