İndir5 > Mobil > Android > Cortana İndir (Android)

Cortana İndir (Android)

Android cihazlarınızda konuşarak işlerinizi yaptıracağınız bir sanal asistan uygulaması.

14 Aralık 2015
Ücretsiz İngilizce 15 MB v.Son Sürüm
192
Sponsorlu Bağlantılar

Android İçin Sesli Asistan Uygulaması

Cortana uygulaması Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletler için geliştirilmiş bir sanal asistan uygulamasıdır. Microsoft tarafından geliştirilen bu uygulama aslında Apple ve Google’a rakip olmak amacı taşıyor. Çünkü Apple’ın sesli asistan uygulaması Siri ve Google’ın sesli asistan uygulaması Google Now var. Ayrıca Windows 10 işletim sisteminde kurulu olarak da bilgisayarlarımıza geldi. Ama Türkiye için bu durum şu an için söz konusu değil.

Sponsorlu Bağlantılar


Uygulamanın son derece sade ve hızlı. Bu uygulamanın hem Android cihazınızdaki uygulamalara ve görevlere erişim izni var hemde internet üzerinden birçok servise erişim izni var. Dolayısıyla siz konuşarak birşey yapmasını istediğinizde anında yapar.

Cortana android-2

Örneğin bu uygulama ile canlı maç sonuçları, sinema, haber v.b. gibi internette her türlü arama yapabilirsiniz. Ayrıca Android cihazınızda konuşarak alarm kurabilir yada hatırlatıcı ekleyebilirsiniz. Yani siz uygulamaya yarın saat 10:30’a alarm kur dediğiniz zaman Cortana bu alarmı kurar. Böylece siz Android cihazınızın menüsünden saat uygulamasına girip alarm kurmanıza gerek kalmaz. Ayrıca telefon araması yapma, SMS gönderme gibi daha birçok işlem yapabilir.

Cortana Ekran Görüntüleri


Benzer İndirmeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.