İndir5 > Mobil > iOS > Cortana İndir (iOS)

Cortana İndir (iOS)

iPhone akıllı telefon ve iPad tabletlerinizde konuşarak işlerinizi yaptıracağınız bir sanal asistan uygulaması.

14 Aralık 2015
143
Sponsorlu Bağlantılar
Lisans : Ücretsiz
Dil Desteği : İngilizce
Boyut : 13.2 MB
Sistem : iOS 8.0 ve üzeri
Versiyon : Son Sürüm
Üretici : Microsoft

iPhone ve iPad İçin Sesli Asistan Uygulaması

iPhone akıllı telefon ve iPad tabletler için geliştirilmiş Cortana uygulaması bir sanal asistan uygulamasıdır. App Store üzerinden ücretsiz olarak yayınlanan ve Microsoft tarafından geliştirilen bu uygulama aslında Apple ve Google’a rakip olmak amacı taşıyor. Çünkü Apple’ın sesli asistan uygulaması Siri ve Google’ın sesli asistan uygulaması Google Now var. Ayrıca Windows 10 işletim sisteminde kurulu olarak da bilgisayarlarımıza geldi. Ama Türkiye için bu durum şu an için söz konusu değil.

Sponsorlu Bağlantılar


iOS cihazlarınızda kullanacağını bu uygulamanın son derece sade ve hızlı. Bu uygulamanın hem iPhone akıllı telefon ve iPad tabletinizdeki uygulamalara ve görevlere erişim izni var hemde internet üzerinden birçok servise erişim izni var. Dolayısıyla siz konuşarak birşey yapmasını istediğinizde anında yapar.

Cortana ios-2

Örneğin iOS cihazınızda canlı maç sonuçları, sinema, haber v.b. gibi internette her türlü aramayı bu uygulamayla yapabilirsiniz. Ayrıca iPhone akıllı telefon ve iPad tabletinize konuşarak alarm kurabilir yada hatırlatıcı ekleyebilirsiniz. Yani siz uygulamaya yarın saat 10:30’a alarm kur dediğiniz zaman Cortana bu alarmı kurar. Böylece siz menüden saat uygulamasına girip alarm kurmanıza gerek kalmaz. Ayrıca telefon araması yapma, SMS gönderme gibi daha birçok işlem yapabilir.

Cortana Ekran Görüntüleri


Benzer İndirmeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.