İndir5 > Blog > E3 2017’de Tanıtılan Microsoft Oyunları

E3 2017’de Tanıtılan Microsoft Oyunları

E3 2017 konferansında Microsoft kendi oyunlarını tanıttı. Her birinin fragmanı heyecan verici idi.

16 Haziran 2017
110
Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft’un E3 2017 konferansı: Yeni Xbox One X, Metro, Assassin’s Creed v.b. Oyunları

Microsoft, E3 2017 oyun fuarı çerçevesinde kendisinin basın konferansını gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen konferansta şirket sonunda Project Scorpio kod adıyla tanınan Xbox One X konsolunu tanıttı. Belirtmek gerekir ki, bu konsol, geleneksel Xbox One’dan biraz daha güçlü olacak ve 4K kaliteli görüntüyü sunacak. Tüm konferans işte bunun üzerine kurulmuştu ve şirket yeni konsolun hangi grafik özellikleri sunuyor edebileceğini göstermiştir. Bunun üzerinden birçok ilginç oyunlar da sunuldu. Şimdi ise gelin Xbox One X konsolu hakkında bilgiler ile birlikte en ilginç oyunlar hakkında bilgileri de sizlere sunalım.

Sponsorlu Bağlantılar


Xbox One X

Microsoft sonunda Xbox One X konsolunu kendi basın toplantısında sundu. Tasarım yönünden yeni konsol, Xbox One’dan çok da farklı olmasa da, Xbox One X serisi gibi üretilmiş Xbox serisi tarihinde en küçüğü. Xbox One X, 12 GB GDDR5 RAM a sahiptir. Ayrıca Xbox One’dan olan tüm aksesuar ve oyunlar ayrıca Xbox One X’de de çalışacak. Xbox One X bu yılın Kasım ayında satışa çıkacak ve fiyatı 499 Dolar düzenleyecek.

Xbox One X Tanıtım Videosu

Metro Exodus

Microsoft’un toplantısı çerçevesinde asıl sürpriz yaşandı. Öyle ki, hiç kimsenin beklemediği halde 4A Games stüdyosu, ünlü Metro oyun serisinin yeni bölümü olan Metro Exodus oyununu anons etti. Metro Exodus da önceki bölümler gibi ünlü yazar Dmitriy Qluxovski’nin “Metro 2033” ve “Metro 2035” romanlarından esinlenerek hazırlanıyor. Görünür bu kez olaylar işte Moskova’da cereyan etmeyecek. Öyle ki, sunulan oyun videoda oyunun baş kahramanının baktığı haritada Volga Nehri’nin bir bölümü açıkça görülmektedir. Ayrıca olarak sunulan videodan sonucuna varabiliriz, yeni oyunda olaylar daha büyük alanlarda cereyan edecek. Metro Exodus oyunu 2018 yılında PC, PS4, Xbox One ve Xbox One X konsolları için piyasaya çıkacak.

Metro Exodus Tanıtım Videosu

Assassin’s Creed Origins

Daha bir sürpriz ise ondan ibaret idi ki, “Ubisoft”, “Microsoft” un basın toplantısında yeni Assassin’s Creed Origins oyununun tanıtımını geçirdi. Öyle ki, söz konusu oyunun tam olarak “Ubisoft” un basın toplantısında sunulan olunacağı bekleniyordu. Sunulan oyun videosu daha önceki tüm söylentiler onayladı. Assassin’s Creed Origins oyunu bu yılın Ekim ayında PC, PS4 ve Xbox One için piyasaya çıkacak.

Assassin’s Creed Origins Tanıtım Videosu

Life is Strange: Before the Storm

Eğer Life is Strange oyunundan tanışan Max ve Chloe kahramanlarının hikayesinin bittiğini düşünüyorsanız, yanlış yapıyorsunuz. Öyle ki, “Square Enix” şirketi, söz konusu konferans sırasında Life is Strange: Before the Storm oyununu anons etti. Muhtemelen bu oyun, birinci sezonun devamı olmayacak. Öyle ki, yeni oyunun adından da anlaşılacağı gibi, olaylar bu kez birinci oyundan daha önce cereyan edecek. Oyunun birinci bölüm ise 31 Ağustos tarihinde PC, PS4 ve Xbox One için piyasaya çıkacak.

Life is Strange: Before the Storm Tanıtım Videosu

Forza Motorsport 7

Şirket kendi basın toplantısı çerçevesinde ünlü otomobil yarışı olan Forza Motorsport 7 oyununu da anons etti. Bu seferki oyunda 700 araba olacak. Aralarında ilk kez konferansın sahnesinde sunulan Porsche 911 GT2 modeli de olacak. Yeni oyun, Xbox One X konsolunda 60 fps’li 4K kalitesinde çalışacak. Forza Motorsport 7, bu yılın Ekim ayında Windows 10, Xbox One için ve daha sonra Xbox One X konsolu için piyasaya çıkacak.

Forza Motorsport 7 Tanıtım Videosu

Forza Motorsport 7 E3 2017 Etkinlik Videosu

Ori and the Will of the Wisps

Kendi toplantısında “Microsoft” şirketi, muhteşem Ori and the Blind Forest oyununun devamı olan Ori and the Will of the Wisps-i anons etti. Belirtmek gerekir ki, bu oyun özel olarak Xbox One ve Windows 10 için hazırlanır. Ne yazık ki, oyunun ilk fragmanından başka hiçbir bilgi sundu olunmadı.

Ori and the Will of the Wisps Tanıtım Videosu

Anthem

“Microsoft” kendi basın konferansını, Anthem oyunu özetledi. Birkaç gün önce BioWare stüdyosu bu oyunun ilk teaser trailerini EA Play toplantısında sunmuştu. Fakat “Microsoft”un toplantısında oyunun büyük oyun videosu sunuldu. Beklendiği gibi TPS (third person shooter) şık yeni oyun çok iyi grafiğe ve yüz animasyonuna sahip. Bu kez BioWare stüdyosu kendini iyi taraftan gösterdi ve görünür Mass Effect Andromeda oyununun uğursuzluğundan ders çıkarabildi. Ayrıca olarak oyuncular yeni oyunu bir tür Destiny’e benzetiyorlar. Anthem oyununun bu yıl Xbox One X ile birlikte çıkacağı bekleniyor.

Anthem Tanıtım Videosu


Benzer İndirmeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.