İndir5 > Blog > Galaxy S8 Mini mi Yoksa Galaxy S9 mu?

Galaxy S8 Mini mi Yoksa Galaxy S9 mu?

Teste giren Samsung SM-G9600 kodlu yeni akıllı telefon birçok söylentiyi beraber getirdi. Galaxy S8 mini mi, Galaxy S8 Lite mı yoksa Galaxy S9 mu? Detaylar yazımızda…

28 Ağustos 2017
201
Sponsorlu Bağlantılar

Snapdragon 840 İşlemcili Samsung Galaxy Modeli Geliyor

Bugün yayılan bir bilgiye göre Samsung, Snapdragon 840 işlemcisi ile çalışan yeni akıllı telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor ve bu akıllı telefonlar merakla beklenen Galaxy Note 8 değil. Samsung, Galaxy S8’in mini versiyonunu bu ayın sonuna kadar satışa açacaktı ama şirketin bu gizemli cihaza hangi adı vereceği henüz bilinmemektedir. Yeni akıllı telefonlar artık Geekbench’de test edildi. Samsung SM-G9600 model numaralı cihaz Galaxy S8 Lite veya Mini olabilir. Diğer bir söylenti ise Galaxy S9 olabileceği yönünde. Ama şu an da Galaxy S9 için çok erken. Bu nedenle bu söylenti biraz zayıf bir ihtimal.

Sponsorlu Bağlantılar


Bu cihaz dikkat çeken özellik Qualcomm’un Snapdragon 840 çipsetine sahip olmasıdır. Geekbench’deki listeye göre SM-G9600 kodu ile kodlanmış cihaz 1.77 GHz hızlı 4 çekirdekli işlemciye sahip.

Özellikler Detaylandırılmadı

Cihazın özellikleri hakkında birkaç iddia ortaya atıldı. İlk iddaa, SDM 840 kodunun cihazın Snapdragon 840 ile gelmesine işaret olduğu söyleniyor. Diğer iddaa ise Snapdragon 840’ın 4 çekirdekli Snapdragon 820 işlemcinin daha iyi GPU ve modem ile birlikte işlemci olduğu söyleniyor.

Samsung’un yeni akıllı telefonuna eklediği bilinen diğer özellikler ise 4 GB RAM ve Android 7.1.2 Nougat işletim sistemi. Akıllı telefonun ekranı ve kamerası hakkında henüz bir bilgi yok ama yakında bu hususta da bilgilerin yaygınlaşacağı düşünülmektedir.


Benzer İndirmeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.