İndir5 > Blog > GenX GX Pad Tabletlere Nasıl Format Atılır?

GenX GX Pad Tabletlere Nasıl Format Atılır?

Anne-Babalar Tercihi Uygun Fiyatlı Tabletler Android işletim sistemine sahip ve içinde Türkçe dil desteği bulunan GenX marka tabletler özellikler çocuklar için anne ve babalar tarafında alınmakta. Fiyatı uygun olacak ki bu marka tablete başvurulmakta. Ama çocuklar bildiğimiz çocuklar olduğu için bozulma veya açılmama sorunları gayet normal. Sonuçta çocukların kullandığı bir tablet. Sponsorlu Bağlantılar Çocukların kullandığı […]

11 Ağustos 2015
234
Sponsorlu Bağlantılar

Anne-Babalar Tercihi Uygun Fiyatlı Tabletler

Android işletim sistemine sahip ve içinde Türkçe dil desteği bulunan GenX marka tabletler özellikler çocuklar için anne ve babalar tarafında alınmakta. Fiyatı uygun olacak ki bu marka tablete başvurulmakta. Ama çocuklar bildiğimiz çocuklar olduğu için bozulma veya açılmama sorunları gayet normal. Sonuçta çocukların kullandığı bir tablet.

Sponsorlu Bağlantılar


Çocukların kullandığı bu tablet yüzünden anne-babalar ara sıra sorunlar yaşamaktalar. Bunlardan birisi de tabletin ekran kilidinin unutulması. Bu sorunun yaşanmasının sebebi ekran kilidini anne-baba değil de çocukların kendilerinin koymuş olmasıdır. Zamanlar çocuklar bu ekran kilidini unutabiliyorlar.

genx tablet-1

Gmail Adresi Eklenmemiş Bir Tablet

Örnek olarak ekran kilidini verdiğim için bu örnekle devam edeceğim. Ekran kilidi unutulduğu zaman “Deseni Unutunuz mu?” yazısına dokunuyorsunuz ve sizden gmail adresinizi ve şifrenizi girmenizi istiyor. Ama anne-babalar tablete bir gmail adresi tanımlamadan tableti çocuklarına verdikleri için gmail adresi yöntemi ile ekran kilidini yeniden oluşturmak imkansız. Geriye tek bir çözüm kalıyor. O da format.

Ekran Kilidini (Desen Kilidini) Unuttum

genx tablet-2

Genx GX Pad model tableti elinize aldığınız zaman çevresinde iki adet tuş takımı göreceksiniz. Bunlardan birisi güç tuşu yani tableti açma/kapama tuşu diğeri ise ses tuşu yani sesi açma ve kapama tuşu. Başka tuş yok. Bir de tabletin arkasında “R” harfinin olduğu yerde küçük bir delik var. O delik ise Reset atma deliği. Reset tuşu ile tabletinizi yeniden başlatıyorsunuz.

GenX Tabletlere Format Atma

Format atma işlemine gelecek olursak; Genx tablette format atmak için Ses verme (+) tuşuna basın ve sonrasında güç tuşuna basın. Genx yazısı ekranda görüldüğünde ses açma tuşuna peş peşe basmaya devam edin. Yani ses verme tuşuna parmağınızla Android robotu görene kadar sürekli basıp bırakın. Android robotu gördükten sonra ses verme ve ses alma tuşları ile “Wipe data / factory reset” menüsüne gelin ve güç tuşuna basın. Ardından “yes… delete all user data” yazısı üzerine gelip tekrar güç tuşuna basın. Format işlemi bittikten sonra karşınıza gelen ilk sayfada “reboot system now” yazısı üzerinde iken güç tuşuna basın.

genx tablet-3

Artık tabletinize format atılmıştır. Ekran kilidi ve diğer güvenlik işlemlerinin hepsi iptal oldu. Tabletinizi tekrar en baştan ayarlayıp kullanabilirsiniz. Tavsiyemiz bilgisayardan kendinize bir Gmail hesabı oluşturun ve bu Gmail adresinizi tabletinize girin. Benzer sorunlar yaşadığınız zaman Gmail hesabı ile sorununuzu çözün.


Benzer İndirmeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.