İndir5 > Blog > HomePod Tanıtıldı! Apple HomePod Özellikleri

HomePod Tanıtıldı! Apple HomePod Özellikleri

Apple hem hoparlör hemde sanal asistan özellikli cihazı HomePod tanıtıldı. Teknik özellikleri ve daha fazlası yazımızda…

17 Haziran 2017
107
Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Apple Hoparlörü HomePod ile Tanışın

Eviniz için yeni bir kablosuz hoparlör ve asistan olan HomePod’u çıkartarak Apple, evinize müzik yayınlama dünyasında yeni bir sorumluluk alıyor. Bu akıllı yeni kablosuz hoparlör, Airpod’larda mevcut olanlara benzer bir teknolojiyi kullanıyor ancak yazılımın ve donanımın uçlarında inanılmaz derecede gelişmiş. Herbirinin ses kalitesi için kendi amplifikatörüne sahip 7 ışın oluşturucu tweeter dizisi ve bozulma olmaksızın temiz bas sağlayan 4 inç yukarıya bakan bir subwoofer sistemi ile komple olan HomePod, gerçekten evinizi sarsacak.

Sponsorlu Bağlantılar


Bu hoparlör sistemi, cihazın duvarlara karşı ne zaman algılayabileceğini ve ses çıkışını buna göre ayarlayarak sesin çoğunun boğuk yerine geniş açık bir alana yayılmasını sağlayan ses bilinci teknolojisi bulunduğu için diğerlerinden daha ileri seviyede. İşleri daha da güzel hale getirmek için aynı ev ortamında iki HomePod’u bir araya getirebilir ve cihazın içindeki akıllı A8 çipi cihazların daha zengin ses sunmak için birlikte çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Hem Hoparlör Hemde Sanal Asistan

6 çok yönlü mikrofon ile HomePod aynı zamanda tam yetenekli bir “Hey Siri” dinleyicisi olarak söylediklerini yorumlayabilir. Ne kadar yakın olursanız olun, HomePod ile konuşmak kolay. Daha da önemlisi, yüksek sesle müzik çalıyor olsa bile sizi duyabilir. Hey Siri işlevine eriştiğinizde, aygıtın üst kısmında, diğer Apple cihazlarınızdaki gibi bir dalga formu görüntülenmekte ve bu özellikte istediğiniz zaman eriştiğinizden dolayı güzel bir görsel oluşturuyor. Böylece çalıştığını anlarsınız.

40 milyondan fazla şarkıya anında erişmenizi sağlayan Apple Müzik aboneliğinizle sorunsuz bir şekilde çalışır ve HomePod tam Siri entegrasyonu sayesinde akıllıdır ve size kritik bilgilere erişmenize yardımcı olabilir. Baız özellikleri şöyle;

  • Temel Siri sorguları
  • En son haber başlıkları
  • HomeKit kontrolleri
  • Erişim trafiği, spor, hava durumu, hatırlatıcı ayarlarma ve daha fazlası

Verileriniz Şifreleniyor

Çoğu Apple cihazında olduğu gibi, HomePod Siri sorgularınız da kişisel bilgileriniz yerine benzersiz bir Siri tanımlayıcısı ile Apple’ın Siri sunucularına şifrelenir ve gönderilir. Bu nedenle gizlilik ve güvenlik güvencelerinizdedir. AirPod’larınızın mevcut cihazlarınızla yaptığı gibi, iOS 11’i çalıştıran iPhone 5s veya daha ileri bir sürümüyle HomePod cihazı kolayca eşleştirebilirsiniz. Böylece cihazınız onu hatırlayacak ve tam olarak yararlanabilecek durumda olacak.

HomePod Fiyatı ve Satış Tarihi

349 Dolar fiyata sahip HomePod hem beyaz hem de uzay grisi renkleri ile geliyor. Aralık ayından başlayarak Avustralya, İngiltere ve Amerika’da satışa sunulacak ve 2018’den itibaren dünyanın geri kalanına da sunulacak.

Sadece müzik çalabilen ve HomeKit cihazlarınızı kontrol eden ile Siri sorgularını cevaplayan çok pahalı bir ev asistanı gibi görünen Apple’ın HomePod cihazı, Amazon Echo ve Google Home cihazlarına güzle bir rakip oldu.


Benzer İndirmeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.