İndir5 > Blog > HTC Telefonlar Nasıl Root Yapılır?

HTC Telefonlar Nasıl Root Yapılır?

HTC marka bir akıllı telefonunuz varsa ve root yapma istiyorsanız nasıl yapılacağınız öğrenmek için yazımızı okuyun.

20 Ağustos 2015
147
Sponsorlu Bağlantılar

Telefonunuza Uygun Root Dosyasını Bulma Çok Önemli

Daha önce HTC akıllı telefonları S-Off yapmayı anlatmaya çalışmıştık. Bu yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz. Bilindiği gibi root yapma işlemi sizi özgür bırakan, önyüklü uygulamalardan sizi kurtaran ama garanti dışı olmasına da sebep olan bir işlemdir. Android telefonlarda root yapmak için öncelikle bir root dosyasına ihtiyacınız var.

Sponsorlu Bağlantılar


Siz HTC modelinize göre root dosyasını indirin. İnternette mutlaka vardır. Ama HTC telefonunuza uygun olduğundan emin olmalısınız. Örnek olarak eğer HTC Incredible S kullanıyorsanız ve eğer sensation root dosyasını kullanırsanız telefonunuz hiç açılmayabiliyor. Dolayısıyla uygun root dosyası önemli.

Bizler yasal olmadığı için link veremiyoruz. Şimdi adım adım root yapma işlemine geçelim. Ayrıca hangi HTC modellerine S-Off işlemi yapılması gerektiğini de daha önceki yazımızda paylaşmıştık. Bu yazımızı aşağıdaki sayfamızda görebilirsiniz.

S-Off İşlemi Yapılması Gereken HTC Telefonlar

HTC Akıllı Telefonlarda Root Yapma

Telefonunuzun modeline göre cihazınızı root yapacak dosyayı indirin.

Cihazınızı USB ile bilgisayara bağlayın. Üstteki uyarılar barına gelen USB Storage (USB Depolama) uyarısını seçip aktif hale getirerek cihazınızı bilgisayara depolama birimi olarak tanıtın.

İndirdiğiniz dosyayı herhangi bir dizine kopyalayın. Cihazınızı USB’den çekip kapatın.

Ses Kısma ve Güç tuşlarına basılı tutarak Bootloader’da başlatın. Ses Butonlarını kullanarak RECOVERY seçeneğine gelip Güç butonuyla seçin.

htc telefonlarda root yapma

Cihazınız Recovery modunda başlayana kadar bekleyin. Recovery moduna girdikten sonra, menüden install zip from sdcard seçeneğini seçin.

Gelen menüden choose zip from sdcard seçeneğini seçin. İndirdiğiniz root dosyasını kopyaladığınız dizine gidip seçin. Yüklenene kadar bekleyin.

Recovery ana menüsüne dönün. İlk seçenek olan reboot system now uygulayın.

Telefonunuz açıldığında Menüdeki uygulamalar arasında SuperUser’ı da görüyorsanız cihazınız artık hem S-OFF hem de ROOT’ludur.


Benzer İndirmeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.