İndir5 > Blog > Instagram Beğenileriniz Azalmış Olabilir

Instagram Beğenileriniz Azalmış Olabilir

Instagram paylaşımlarınız azalmış olabilir mi? Cevabı yazımızda…

14 Haziran 2017
115
Sponsorlu Bağlantılar

Instagram Beğenileriniz Azalıyor mu?

Instagram’ın, sessiz sedasız “Shadowban” uygulamasını devreye aldığı söyleniyor. Peki, nedir bu Shadowban? Beğeniler Shadowban nedeniyle azalabilir mi?

Sponsorlu Bağlantılar


Popüler sosyal medya platformu olan Instagram, bu günlerde kullanıcı sözleşmesinde yazmayan ancak gizliden gizliye uygulanan “Shadowban” sistemi ile gündeme gelmeye başladı. Shadowban adından da anlaşılacağı gibi gölge banı olarak geçiyor. Bu yöntem ile Instagram sizi sessiz sedasız banlayır. Ancak bu banlama direkt olarak hesaba olmadığı için açıkça bilinmesi mümkün değildir.

Instagram Paylaşımlar ve Hashtag’ler Görünmüyor

Shadowban banına maruz kalan kullanıcıların yazıları, Instagram paylaşımları ve hashtag’leriniz görünmüyor. Bildiğiniz gibi beğeni ve izleyici artırmak için farklı hashtag’lerden kullanılıyor. Özellikle firmalar reklam amaçlı bir hashtag buluyor ve bunu ücret karşılığında Instagram’da yayımlarlar.

Instagram bunun önüne geçmek için bu tarz hashtag’lerden kullanıldığı yazıları Shadowban sistemi ile diğer kullanıcılardan gizler. Shadowban’a maruz kalmamak için alakasız onlarca hashtag yazmamak tavsiye ediliyor.


Benzer İndirmeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.