İndir5 > Blog > iPhone 6S ve iPhone 7 Hız Karşılaştırması

iPhone 6S ve iPhone 7 Hız Karşılaştırması

Yepyeni özellikleri ile çiçeği burnunda iPhone 7 ile bir önceki seriden olan iPhone 6s hız testinde karşı karşıya geldi. Hangisi daha hızlı? Cevabı yazımızda.

26 Eylül 2016
254
Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 6s ve iPhone 7 Karşı Karşı Karşıya

Hatırlayacağınız gibi bir süre önce Apple, yeni iPhone modelleri olan iPhone 7 ve iPhone Plus akıllı telefonlarını tanıtmıştı. iOS 10 işletim sistemi ile ilgili bazı sorunlar yaşansa da iPhone 7 ve iPhone 7 Plus telefonlar tabi ki en iyi telefonlardan. Bu durum bir tarafa bir önceki iPhone serilerinden olan iPhone 6s ve iPhone 7 hız testine tabi tutuldular ve hangisinin daha hızlı olduğunu ortaya çıkardılar.

Sponsorlu Bağlantılar


Hangisi Daha Hızlı?

iPhone 7 sahip olduğu donanımsal ve yazılımsal özellikleri ile büyük beğeni topladı. Başta suya dayanıklı ilk iPhone modeli olma özelliği olmak üzere birçok özelliğe sahip bir model.

Peki yepyeni özellikleri ile iPhone 7’mi daha hızlı yoksa bir önceki model olan iPhone 6s mi? Gelin öncelikle ikisi arasında hızı etkileyen faktörlere göz atalım. Hız konusunda etkili olan en önemli faktörlerden birisi hiç şüphesiz işlemcidir. iPhone 6s’de işlemci Apple A9 iken iPhone 7’de Apple A10 Fusion işlemci kullanılmakta. Zaten Apple iPhone 7 tanıtımında bu özellik üstünde durmuştu. Bunun yanı sıra telefonun hızını etkileyen diğer faktörlerde var.

iPhone 7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 6s Özellikleri ve Fiyatı

iphone-6s-ve-iphone-7-hiz-karsilastirmasi

Yapılan hız testinde tamamen günlük yapılan işler baz alınmış ve buna göre bir sonuç ortaya çıkmış. Yani insanlar iPhone telefonlarında gün içinde hangi işlemleri yapıyorsa o işlemlere tabi tutulmuş. Bunlar oyun, internet, uygulama v.b. İşte iPhone 7 ve iPhone 6s modellerin hız testi karşılaştırması.

iPhone 7 ve iPhone 6s Hız Testi


Benzer İndirmeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.