İndir5 > Blog > Komut İstemi İle Windows 10 Nasıl Kurulur?

Komut İstemi İle Windows 10 Nasıl Kurulur?

Güncelleştirmelerde Windows 10 Yok Ne Yapmalıyım? Eğer sizde başlıktaki soruyu kendinize soruyorsanız bu yazımız sizin için. Eğer Windows 8 yada Windows 8.1 işletim sisteminiz var ise ve Windows 10’a yükseltmek istiyorsanız Denetim Masasına girin. Buradan Windows Update menüsüne tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada bulunan güncelleştirmeler arasında Windows 10 olması gerekiyor. Eğer böyle ise sizin yapacağınız tek […]

8 Ağustos 2015
206
Sponsorlu Bağlantılar

Güncelleştirmelerde Windows 10 Yok Ne Yapmalıyım?

Eğer sizde başlıktaki soruyu kendinize soruyorsanız bu yazımız sizin için. Eğer Windows 8 yada Windows 8.1 işletim sisteminiz var ise ve Windows 10’a yükseltmek istiyorsanız Denetim Masasına girin. Buradan Windows Update menüsüne tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada bulunan güncelleştirmeler arasında Windows 10 olması gerekiyor. Eğer böyle ise sizin yapacağınız tek şey Windows 10 yüklenmesine izin vermek. Yani Windows 10 kur butonuna basmak.

Sponsorlu Bağlantılar


Ama bazı kullanıcılar Windows Update’de Windows 10 güncelleştirmesini göremiyorlar. Peki böyle bir durumda ne yapılır? Bunun için ilk olarak komut istemini kullanın.

Windows 10 İndir

Komut İsteminden Windows 10 Kurma

Eğer Windows Update bölümünde Windows 10 güncelleştirmesini göremiyorsanız Komut İstemine kod yazarak Windows 10 kurma işlemini yapabilirsiniz. Bunun için komut istemi yazılımını açın ve karşınıza çıkan siyah ekrana wuauclt.exe /updatenow yazın ve “Enter” tuşuna basın.

ÖNEMLİ: DİKKAT ETMENİZ GEREKEN TEK ŞEY KOMUT İSTEMİNİ AÇARKEN MOUSE İLE SAĞ TIKLAYIN VE “YÖNETİCİ OLARAK AÇ” DEYİN. AKSİ TAKTİRDE İŞLEM BAŞARISIZ OLUR.

komut istemiyle Windows 10 kurma

Yalnız bu işlemi yapmadan önce bilgisayarınızın sistem gereksinimlerinin Windows 10 sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını kontrol edin.


Benzer İndirmeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.