İndir5 > Blog > USB İle Windows 10 Nasıl Kurulur?

USB İle Windows 10 Nasıl Kurulur?

USB ile Windows 10 kurmak istiyorsanız bunu yapmak gayet basit. Nasıl yapıldığını yazımızda bulabilirsiniz.

17 Ağustos 2015
241
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda yada USB’nizde 4 GB Alan Olmalı

Windows 10 işletim sistemi bilindiği gibi Windows 8/8.1 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmakta. Hal böyle olunca da Windows Update bölümünden kolaylıkla Windows 10 kurulabiliyor. Ama bazı kullanıcılar bu noktada sıkıntılar yaşadıkları için Windows 10 dosyalarını indirerek kurmaları gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar


Windows 10 işletim sistemini eğer internetten indirerek kuracaksanız öncelikle şunu belirtelim ki 4 GB’lık bir boş alana sahip olmanız gerekiyor. Eğer Windows 10 dosyalarını direk USB’ye indirecekseniz USB’nizde en az 4 GB’lık bir boş alanın olması gerekiyor. Eğer Windows 10 dosyalarını hâlâ indirmediyeseniz aşağıdaki sayfamızdan indirebilirsiniz.

Windows 10 İndir

USB İle Windows 10 kurma

USB’ye Windows 10 Dosyalarını Kopyalama

Bilgisayarınıza en az 4 GB boş alana sahip bir USB taktıktan sonra yukarıda verdiğimiz linkten Windows 10 kurulum dosyasını indirdikten sonra çift tıklayarak çalıştırın. Karşınıza çıkan sayfada size iki seçenek sunulacak. Bunlar “Bu bilgisayarı şimdi yükselt” ve “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur”. Siz “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur” seçeneğini işaretleyip “İleri” butonuna tıklayarak devam edin.

Bir sonraki sayfada sizden dil,sürüm ve mimari seçenekleri doldurmanızı isteyecektir. Dil bölümünü Türkçe, sürüm bölümünü Windows Home ve mimari bölümünü ise indirdiğiniz dosyaya göre 32-bit yada 64-bit seçin ve “İleri” butonu ile devam edin. Sonraki sayfada Windows 10 yükleyeceğiniz USB’yi seçin ve devam edin. İşlem biraz uzun sürmekte. Bitmesini bekleyin.

USB'den Windows 10 Kurma-1 USB'den Windows 10 Kurma-2

Bilgisayar Açılışını USB İle Yapın

Eğer USB ile Windows 10 kuracaksanız Windows 10 dosyalarını USB’ye kopyaladıktan sonra bilgisayarınızı kapatın. USB’nizi bilgisayarınıza takın ve bilgisayarınızı açın. Bilgisayarınız açılırken ilgili tuşa basarak (genellikle Del tuşu.) BIOS ayarlarına girin. BIOS’tan açılış diski olarak USB seçin ve ayarlarınızı kaydedip BIOS’tan çıkın ve bilgisayarınızı açın. Artık bilgisayarınız Windows 10 kurma işlemine başlayacaktır.

Windows 10 Kurulumu Resimli Anlatım

Bilgisayarınızı kaptın. Windows 10 USB’nizi bilgisayarınıza takın ve bilgisayarınızı açın. Bilgisayarınız açılırken açılış diski olarak USB’yi seçin. Sonrasında bilgisayarınız açılırken herhangi bir tuşa basın (örneğin space tuşu). Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Bu sayfadaki ayarlarınızı aşağıdaki gibi ayarlayın ve “İleri” butonuna tıklayın.

USB ile Windows 10 kurma-21

Sonraki sayfada “Şimdi yükle” seçeneğini seçin.

USB ile Windows 10 kurma-22

Sonraki sayfada eğer yükseltme yapacaksanız “Yükselt: Windows’u yükle; dosyaları, ayarlar ve uygulamaları koru” seçeneğini seçin. Eğer sıfırdan bir kurulum yapacaksanız “Özel: Yalnızca Windows’u yükle (gelişmiş)” seçeneğini seçin. Biz sıfırdan kurulum seçeneği ile devam edeceğiz. Zaten yükseltme seçeneğini yani ilk seçeneği seçenlerin talimatları takip etmekten başka herhangi bir işleri olmayacak.

USB ile Windows 10 kurma-23

Sonraki sayfada harddiskinizi bölme, sürücü seçme gibi disk ayarları var. Eğer bir önceki Windows’unuzda harddiskiniz bölünmüş ise burada onları göreceksiniz. Böyle olunca siz sadece Windows 10’u kuracağınız sürücüye tıklayıp “İleri” diyeceksiniz. Eğer sıfır yada bölünmemiş bir harddisk ise ister bölebilir isterseniz “İleri” butonu ile devam edebilirsiniz.

USB ile Windows 10 kurma-24

Sonrasında Windows 10 kurulmaya devam edecektir.

USB ile Windows 10 kurma-25

Windows 10 kurulmaya devam ediyor.

USB ile Windows 10 kurma-26

Sabırlı olun ve Windows 10’un ayarlarının bitmesini bekleyin.

USB ile Windows 10 kurma-27

Bilgisayarınıza açılış parolası belirleyin.

USB ile Windows 10 kurma-28

PIN onaylayın.

USB ile Windows 10 kurma-29

E-posta adresi girin.

USB ile Windows 10 kurma-30

Talimatları takip edin.

USB ile Windows 10 kurma-31

İşlem tamamlandı.

USB ile Windows 10 kurma_32

Artık Windows 10 kurulmuştur. Hayırlı olsun……

Önemli: Eğer BIOS’da hızlı başlatma özelliği varsa, bu seçeneği pasif hale getirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde Windows 10 kurulumunda sorun çıkabiliyor.


Benzer İndirmeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.