İndir5 > Blog > Windows 10 Bilgisayar Açılmıyor Güvenli Modda Nasıl Açılır?

Windows 10 Bilgisayar Açılmıyor Güvenli Modda Nasıl Açılır?

Windows 10 kurulu bilgisayarınız açılmıyorsa güvenli modda açmayı deneyin.

17 Ağustos 2015
705
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Bilgisayarım Açılmıyor?

Şimdiye kadar ki Windows işletim sistemlerinde bilgisayar açılmadığı zaman başvurduğumuz ilk seçenek güvenli mod idi ve halen de bu seçenek kullanılmakta. Bu durum Windows 10’da da mevcut ama biraz farklı bir durum söz konusu. Eğer Windows 10 kurmuş olduğunuz bilgisayarınız açılmıyorsa bilgisayarınızı açmanın bir yolu var. Görüntü her ne kadar benzemese de güvenli mod ismini verebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar


Windows 10 Güvenli Mod

Windows 10’da güvenli modda açmak için öncelikle bir USB yada DVD Windows 10 kurulum diskine ihtiyacınız var. Diyelim ki Windows 10 USB diskiniz var. Eğer yoksa da bir Windows 10 kurulu bilgisayardan aşağıdaki Windows 10 programını indirin.

Windows 10 İndir

Windows 10 kurulum USB’sini bilgisayarınıza takın. Bilgisayarınızın BIOS ayarlarından başlangıç diski olarak USB seçin ve bilgisayarınızı açın. Bilgisayarınız açılırken herhangi bir tuşa (örneğin space tuşu) basın. Böylece Windows 10 kurulum sayfası karşınıza çıkacaktır. Yani Windows 10 kurarken ilk yaptığımız adımları yapıyoruz.Karşınıza çıkan ilk sayfada dil, saat ve klavye seçeneklerini aşağıdaki gibi seçip “İleri” butonuna tıklayın.

Windows 10 Güvenli Mod-1

Sonraki sayfada sayfanın en altındaki “Bilgisayarınızı onarın” yazısına tıklayın.

Windows 10 Güvenli Mod-2

Bir sonraki sayfada “Sorun Gider” seçeneğine tıklayın. “Devam” seçeneğine tıklarsanız hiçbir şey yapmadan kurulumdan çıkar ve açılıyorsa bilgisayarı açar.

Windows 10 Güvenli Mod-3

“Sorun Gider” seçeneğine tıklarsanız karşınıza iki seçenek çıkacaktır. “Bu bilgisayarı sıfırla” seçeneğine tıklarsanız veri kaybı yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla “Gelişmiş seçenekler” seçeneğine tıklayın.

Windows 10 Güvenli Mod-4

“Gelişmiş seçenekler” menüsünde birden fazla seçenek var. Bunlardan denemeniz gereken ilk seçenek “Sistem Geri Yükleme” seçeneği. Sistem geri yükleme ile bilgisayarınıza eski bir tarihe geri yükleyin.

Windows 10 Güvenli Mod-5


Benzer İndirmeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.