İndir5 > Blog > Windows 10 Giriş Şifresi (Parolası) Kaldırma

Windows 10 Giriş Şifresi (Parolası) Kaldırma

Windows 10’da açılışta sorulan giriş şifresini kaldırmak çok kolay.

21 Ağustos 2015
347
Sponsorlu Bağlantılar
1 Yorum

Windows 10’da Giriş Parolası Nedir?

Windows işletim sistemlerinde bilindiği gibi açılışa şifre koyabiliyoruz. Bu şifre çoğu kullanıcı tarafından uzun uzun hem harf hemde rakam içeren çok sayılı bir şifre konulmakta. Bunların yanı sıra tek rakamlı şifre koyan kullanıcılar da tabi ki var. Bu şifre koymak Windowss’un varsayılan ayarı değil. Kullanıcı isterse sonradan kendini böyle bir şifre koyabilir.

Sponsorlu Bağlantılar


Ama Windows 10’da bu durum biraz değişti. Windows 10’un açılışına 4 rakamlı bir şifre koymak varsayılan ayar haline geldi. Yani Windows 10 kurarken bu şifreyi koymanızı sizden istiyor. Dolayısıyla Windows 10’u kurduktan sonra sizin bilgisayarınızda bir giriş parolası (giriş şifresi) oluyor.

Windows 10’da Girişi Parolası Nasıl Kaldırılır?

Bu giriş şifresini kaldırmak oldukça kolay.Öncelikle klavyeden “Windows+R” tuşlarına basıp Windows 10’un “Çalıştır” uygulamasını açın. Buraya “control userpasswords2” yada “netplwiz” komutunu yazıp “Enter” tuşuna basın. Sonrasında karşınıza bir pencere çıkacaktır. Burada pencerenin üst bölümünde “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir.” yazmakta. Bu yazının yanındaki işareti kaldırın ve “Uygula” butonuna basın. Sonrasında karşınıza gelen pencerede geçerli şifrenizi girin ve “Tamam” butonuna tıklayın.

Windows 10 Giriş Parolasını Kaldırma-1

Windows 10 Giriş Parolasını Kaldırma-2

Windows 10 Giriş Parolasını Kaldırma-3

 

Hepsi bu kadar. Artık bilgisayarınız açılırken şifre yada parola istemeyecektir.


Benzer İndirmeler

1 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.