İndir5 > Blog > Windows 10 Kurarken Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

Windows 10 Kurarken Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

Temiz Kurulum Ne Anlama Geliyor? Temiz kurulum demek her şeyi silmek demektir. Zaten adından da anlaşılmakta. Yani tamamen temizlemek. Windows’da ise temiz kurulum yapmak demek ise Windows 10’u eski Windows sürümünden tamamen temizlemek demek. Windows 10’da iki şekilde temiz kurulum yapılmaktadır. Birisi Windows 10 kurarken, diğeri ise Windows 10 kurduktan sonra. Bu yazımızda Windows 10 […]

12 Ağustos 2015
197
Sponsorlu Bağlantılar

Temiz Kurulum Ne Anlama Geliyor?

Temiz kurulum demek her şeyi silmek demektir. Zaten adından da anlaşılmakta. Yani tamamen temizlemek. Windows’da ise temiz kurulum yapmak demek ise Windows 10’u eski Windows sürümünden tamamen temizlemek demek. Windows 10’da iki şekilde temiz kurulum yapılmaktadır. Birisi Windows 10 kurarken, diğeri ise Windows 10 kurduktan sonra. Bu yazımızda Windows 10 kurarken temiz kurulumun nasıl yapıldığını anlatacağız. Yalnız şunu unutmayın ki temiz kurulum yaparsanız eski Windows sürümüne geri dönemez ve eski Windows sürümündeki dosyalarınızı geri getiremezsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Windows 10 Kurulumunda Temiz Kurulum Yapma

USB ile Windows 10 kurarken temiz kurulum yapabilirsiniz. USB ile kurulum başladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada seçenekleri belirledikten sonra “İleri” butonuna tıklayın.

Windows 10 Kurarken Temiz Kurulum Yapma-1

“Şimdi yükle” butonuna tıklayın.

Windows 10 Kurarken Temiz Kurulum Yapma-2

Temiz kurulum yapmaya başlayacağınız yer burası. Temiz kurulum yapmak için karşınıza çıkan ekranda “Özel: Yalnızca Windows’u yükle (gelişmiş)” seçeneğini seçin.

Windows 10 Kurarken Temiz Kurulum Yapma-3

Daha sonra harddiskinizi böleceğiniz ve Windows 10’u hangi sürücüye kuracağınız pencere bu pencere. Bu ayarları ayarladıktan sonra “İleri” butonuna basın.

Windows 10 Kurarken Temiz Kurulum Yapma-4

Artık Windows 10 kurulmaya başladı.

Windows 10 Kurarken Temiz Kurulum Yapma-5

Windows 10 kurulumu bittikten sonra sizden birtakım ayarlar yapmanızı istiyor. Talimatları takip edin ve size uygun ayarları yapın.

Windows 10 Kurarken Temiz Kurulum Yapma-6

Windows 10 Kurarken Temiz Kurulum Yapma-7

Windows 10 Kurarken Temiz Kurulum Yapma-8

Windows 10 Kurarken Temiz Kurulum Yapma-9

Windows 10 Kurarken Temiz Kurulum Yapma-10

Windows 10 Kurarken Temiz Kurulum Yapma-11

Windows 10 Kurarken Temiz Kurulum Yapma-12

Artık Windows 10 kuruldu ve eski Windows sürümüne ait her şey silindi. Windows 10 hayırlı olsun.


Benzer İndirmeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.