İndir5 > Blog > Windows 10 Kurduktan Sonra Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

Windows 10 Kurduktan Sonra Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

Windows 10 kurduktan sonra eski Windows sürümüne ait her şeyi temizlemek için temiz kurulum yapın. Nasıl mı?

12 Ağustos 2015
130
Sponsorlu Bağlantılar

Temiz Kurulum Ne Anlama Geliyor?

Temiz kurulum demek her şeyi silmek demektir. Zaten adından da anlaşılmakta. Yani tamamen temizlemek. Windows’da ise temiz kurulum yapmak demek ise Windows 10’u eski Windows sürümünden tamamen temizlemek demek. Windows 10’da iki şekilde temiz kurulum yapılmaktadır. Birisi Windows 10 kurarken, diğeri ise Windows 10 kurduktan sonra. Bu yazımızda Windows 10 kurduktan sonra temiz kurulumun nasıl yapıldığını anlatacağız. Yalnız şunu unutmayın ki temiz kurulum yaparsanız eski Windows sürümüne geri dönemez ve eski Windows sürümündeki dosyalarınızı geri getiremezsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Windows 10’da Temiz Kurulum Yapma

Windows 10’da temiz kurulum yapmak için öncelikle “Başlat” menüsünden “Ayarlar” menüsüne girin. Buradan “Güncelleştirme ve güvenlik” menüsüne tıklayın.

Windows 10 Kurduktan Sonra Temiz Kurulum Yapma-1

Daha sonra karşınıza çıkan pencerenin sol tarafında “Kurtarma” menüsüne tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada “Bu bilgisayarı sıfırla” seçeneğinin altındaki “Başlayın” butonuna tıklayın.

Windows 10 Kurduktan Sonra Temiz Kurulum Yapma-2

Karşınıza 2 seçenek çıkacak. Birisi “Dosyalarımı sakla” diğeri ise “Her şeyi kaldır” seçeneği. Eski eski Windows sürümünüzden alacağınız herhangi bir dosya, program yada oyun yoksa “Her şeyi kaldır” seçeneğini tıklayın.

Windows 10 Kurduktan Sonra Temiz Kurulum Yapma-3

“Her şeyi kaldır” seçeneğini tıkladığınız zaman yine 2 seçenek size sunuluyor. Bu seçeneklerden size uygun olanı seçip temiz kurulumu bitirin.

Windows 10 Kurduktan Sonra Temiz Kurulum Yapma-4


Benzer İndirmeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.