İndir5 > Blog > Windows 10 WiFi (Kablosuz Bağlantı) Sorunu ve Çözümü

Windows 10 WiFi (Kablosuz Bağlantı) Sorunu ve Çözümü

Windows 10 Sorunlarından Birisi de WiFi Windows 10 dünya genelinde kullanılmaya başlandı ve her geçen gün kullananların sayısı da artmakta. Dolayısıyla Windows 10 sorunları da yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Windows 10 etkinleştirirken yaşanan sorunlar, Windows 10 kurduktan sonra donanımsal/yazılımsal nedenlerden dolayı bilgisayarın açılmama sorunları v.b. ortaya çıkmıştı. Sponsorlu Bağlantılar Şimdi De Windows 10 kurduktan […]

21 Ağustos 2015
2680
Sponsorlu Bağlantılar
17 Yorum

Windows 10 Sorunlarından Birisi de WiFi

Windows 10 dünya genelinde kullanılmaya başlandı ve her geçen gün kullananların sayısı da artmakta. Dolayısıyla Windows 10 sorunları da yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Windows 10 etkinleştirirken yaşanan sorunlar, Windows 10 kurduktan sonra donanımsal/yazılımsal nedenlerden dolayı bilgisayarın açılmama sorunları v.b. ortaya çıkmıştı.

Sponsorlu Bağlantılar


Şimdi De Windows 10 kurduktan sonra Wifi görmeme yani kablosuz bağlantıları görmeme sorunu yaşanmakta. Yani Windows 10 kurduktan sonra bilgisayarınız çevrenizdeki WiFi noktalarını görmüyor. Ama bu sorununda tabi ki cevabı var.

Windows 10 WiFi Sorununun Çözümü

windows 10 wifi sorunu-3

Bu sorun komut istemi ile çözülmekte. Bunun için öncelikle Komut İstemi penceresini açmalısınız. Bunu açmak için ise klavyeden “Windows+X” tuşlarına basın. Böylece masaüstü ekranınızın sol en altında bir pencere çıkacaktır.  Buradan “Komut İstemi (Yönetici)” seçeneğini tıklayın.

windows 10 wifi sorunu-1

Sonrasında karşınıza siyah bir pencere çıkacaktır. Buraya “reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f” komutunu yazın ve “Enter” tuşuna basın. Sonra “netcfg -v -u dni_dne” komutunu yazın ve “Enter” tuşuna basın.

windows 10 wifi sorunu-2

Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda sorun çözülmüş olacaktır.


Benzer İndirmeler

17 Yorum

 1. Ilk kodu yazinca ERROR: system unable to find registeration code tarzinda bir hata veriyor. Heryerde sorulmus ama buna hic cevap yok ?????

  Cevapla
  • slimdrivers isminde bir program var. bu program bilgisayar donanımlarınızın driver larının son güncel halini buluyor. Size de sadece indirip kurmak kalıyor.

   Cevapla
 2. ben de olan hata da hüseyin arkadaşım da olan sorunla aynı muhtemelen ethernet kartını uyumlu olanı nasıl kurabiliriz diye sorayım o zaman.

  Cevapla
  • slimdrivers isminde bir program var. bu program bilgisayar donanımlarınızın driver larının son güncel halini buluyor. Size de sadece indirip kurmak kalıyor.

   Cevapla
 3. Kardesim iyi guzel driver kurun demissinde internete baglanamama sorunu yasiyoruz driveri nasil indirip kurcaz sacma çözüm önerileri sunmayin

  Cevapla
  • Bir akıllı telefonun interneti ile internete bağlanmaya çalışın. Veya başka bir bilgisayardan driver ı indirin ve bir USB v.b. aygıtla kendi bilgisayarınıza kurun.

   Cevapla
 4. abi dedigini yaptım ama olmadı. benim sorunum bilgisayarı bir tek shut down yapınca ortaya cıkıyor. laptopun open butonundan kapatarak veya restart yapınca sorunsuz calısıyor. cevabınızı beklıyorum.

  Cevapla
 5. ayrıca wifi sorunu bu sene ortaya cıktı. ben gecen sene temmuz ayında win 10 guncellemesı yaptım.

  Cevapla
 6. arkadaşlar wifi sorunun tek çözümü f2 ile bios a girin ve fabrika ayarlarına dönün başka türlü olmaz ve komut sistemlerinden verilen emirlerle olmaz bu iş

  Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.