İndir5 > Blog > Windows 10’da Internet Explorer Kaldırma

Windows 10’da Internet Explorer Kaldırma

Windows 10 bilgisayarınızda Internet Explorer görmek istemiyorsanız çözüm yazımızda.

11 Ağustos 2015
322
Sponsorlu Bağlantılar

Internet Explorer Olmayan Bir Windows

Windows’u ilk gördüğümüz günden beri içinde Internet Explorer web tarayıcısı da hep oldu. İlk zamanlar çoğunluk tarafından kullanılsa da Firefox ve özellikle Chrome çıktıktan sonra rekabete ayak uyduramadı ve geri planda kaldı. Hal böyle olunca Windows 10’da kurulu olarak gelmeyen Internet Explorer web tarayıcısını isterseniz Windows 10 kurulu bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz. Böylece Internet Explorer olmayan bir Windows bilgisayar kullanacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Internet Explorer Yerine Microsoft Edge

Rekabette geri planda kalmasının en büyük göstergesi Windows 10 ile gelen Microsoft Edge web tarayıcısı oldu. Çünkü Internet Explorer Windows 10’da yok. Internet Explorer yerine Microsoft kendi tarayıcı olan Microsoft Edge tarayıcısını getirdi.

Windows 10 Internet Explorer Kaldırma-1

Başta Firefox ve Chrome olmak üzere birçok internet tarayıcısında olmayan birçok yeni özellikleri ile gelen Microsoft Edge başarı yakalayacak gibi gözüküyor.

Internet Explorer Nasıl Kaldırılır?

Öncelikle başlat menüsündeki arama butonuna basın ve “programlar ve özellikler” yazın ve arama sonuçlarında gördüğünüz “Program ve Özellikler” menüsüne tıklayın. Karşınıza çıkan sayfanın sol tarafında “Windows özelliklerini aç veya kapat” yazısı üzerine tıklayın. Böyle yapınca karşınıza bilgisayarınızda kurulu programların olduğu küçük bir pencere gelecektir.

Windows 10 Internet Explorer Kaldırma

 

Bu pencereden Internet Explorer programını bulun ve yanındaki kutucukta işaretlenmiş işareti kaldırın. Uyarıya evet deyip “Tamam” butonuna tıklayın. Internet Explorer web tarayıcısı artık bilgisayarınızdan kaldırılmıştır. Yalnız bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor.


Benzer İndirmeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.