İndir5 > Blog > Yeni Bir Bilgisayara Yüklenmesi Gereken Ücretsiz Programlar

Yeni Bir Bilgisayara Yüklenmesi Gereken Ücretsiz Programlar

Yeni bir bilgisayara yüklenmesi gereken programların listesini veriyoruz. Masaüstü bilgisayar yada dizüstü bilgisayar aldığınızda yada format attığınızda yüklemeniz gereken ücretsiz programları öğrenin.

22 Temmuz 2017
384
Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Bir PC İçin Gerekli Programlar

Yeni bir Windows dizüstü bilgisayarı satın aldınız, yeni bir masaüstü bilgisayar topladınız ya da sadece yeni bir SSD’ye temiz bir kurulum yaptınız. Sıfır bir bilgisayar için ihtiyacınız olan programların neler olduğunu öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar


Yeni bir bilgisayarda ihtiyaç duyacağınız programlar, size eksiksiz bir bilgisayar deneyimi sunması gerekir. Ücretsiz programlar ile bunu yapmak ise daha keyifli olacaktır. Biz de size bu ücretsiz programları derledik.

Ücretsiz Tarayıcı: Chrome

Windows 10, bakım yapılabilen bir tarayıcı olan Microsoft Edge‘i sunuyor. Fakat yeni bir tarayıcı olması nedeniyle henüz Chrome ve Firefox‘un gerisinde bir kullanıcı kitlesine sahip. Bilgisayar kullanıcılarının çoğunun tercihi Google Chrome’dur.

Hem Android kullanıcıları hemde bilgisayar kullanıcıları arasında senkronizasyon sunan bir tarayıcıdır. Ayrıca en hızlı tarayıcı olması ve eklenti desteği ile istediğiniz gibi özelleştirilebilir olması nedeniyle de Chrome en öndedir.

Chrome İndir

Bulut Depolama: Google Drive

Bulut depolama ve hizmetleri bilgisayarın olmazsa olmazları arasında yerini aldı. Herhangi bir yerden veya cihazdan verilere erişmek ve bu verileri cihazlar arasında senkronize etmek için en iyi yol bulut depolama hizmetidir.

Bilgiyi yedeklemek ve eski haline getirmek hiç bu kadar daha sorunsuz olmamıştı ve çok sayıda seçenek olsa da, uzun süredir Dropbox‘ın kullanım kolaylığı bizleri şaşırtıyor. Ancak Dropbox hizmetinin Türkçe dil desteği olmadığı için Google Drive hizmetini öneriyoruz. Bunun yanı sıra Microsoft’un kendi OneDrive servisi de bulunuyor. Bu üç bulut depolama servisinden birine rahatlıkla güvenebilirsiniz. İstediğiniz birini seçip en iyi şekilde yararlanmak için verileri senkronize edin ve önemli belgeleri yedekleyin. Üstelik üçü de ücretsiz.

Google Drive İndir

Mesajlaşma Programı: WhatsApp

Bilgi güçtür, ancak doğru zamanda doğru bilgiye sahip olmak daha da önemlidir. Görüntülü görüşmeler için en iyi seçenek Skype programıdır. Ancak en yaygın kullanılan mesajlaşma platformları Whatsapp ve Facebook Messenger‘dır.

Aile ve arkadaşlarınızla iletişim halinde kalmak her zaman eğlencelidir. Bu yüzden en yaygın bir şekilde kullanılan Whatsapp uygulaması bizim ilk tercihimizdir. Sesli ve görüntülü aramalar yapabilir ve dilediğiz gibi mesajlaşabiliyorsunuz.

Whatsapp İndir

Güvenlik Programı: Avast Free Antivirus

Ne yaptığınızı biliyorsanız Windows Defender size yeter. Windows 10 daha güvenli bir güvenlik ortamı ile birlikte geliyor. Çoğu kullanıcı için Microsoft’un yerleşik araçları yeterlidir, ancak ekstra güvenlik önlemi almak ve sisteminiz için alternatif bir koruma katmanı eklemek istiyorsanız Avast Free Antivirus programını yüklemelisiniz. Kötü amaçlı yazılım ve rootkit saldırılarını önlemek için ise alternatif olarak Malwarebytes yükleyebilirsiniz.

Avast Free Antivirus İndir

Oyun Platformu: Steam

Oyun oynamak için Steam’i öneriyoruz. Valve tarafından geliştirilen Steam oyun platformu hem ücretli hemde ücretsiz binlerce oyunun bulunduğu bir platformdur. Dilediğiniz bilgisayardan oyunlarınızı oynamak ve kaydetmek için Steam harika bir seçenek.

Bununla birlikte alternatif arayanlar için Origin‘i öneriyoruz. Türkçe arayüzü yok ancak Steam gibi çok büyük bir oyun platformudur.

Steam İndir

Multimedya: VLC Player

En sevdiğiniz filmleri ve serileri izlemek için VLC Player kullanın. VLC programı bütün videoları açması, basit kontroller sunması iyi ancak kötü ekolayzer sunması dezavantaj. Bununla birlikte Windows 10’un dahili oynatıcısı iyi iş çıkarıyor. Geniş format desteğinin yanı sıra dizüstü bilgisayarda film oynatırken pil tasarrufu yapması da harika bir seçenek yapıyor.

VLC Player İndir

Ofis: LibreOffice

Ücretsiz ve gelişmiş bir ofis programı arıyorsanız işte size LibreOffice. Microsoft Office programının paralı olmasına karşın ücretsiz olarak sunulan  ve hiçbir geri kalır yanı olamayan LibreOffice büyük kolaylık sağlıyor.

LibreOffice programına alternatif olarak Google Dokümanlar ve not almak için Microsoft’un sunduğu OneNote var.

LibreOffice İndir


Benzer İndirmeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.