Kullanım Şartları

İndiriliyo.com’un kullanım şartlarını bütün kullanıcılarımızın kabul etmiş sayılacağından dolayı dikkatle okumalarını tavsiye ediyoruz.

Sorumluluk Reddi

Bu site üzerinden mesaj yollarken, dosya gönderirken veya herhangi bir veriyi gönderirken indir5.com’a kısıtlaması olmayan bir lisans hakkı ve telif hakkı ödememe garantisi vermiş oluyorsunuz. Bu bilgilerin tamamını yayımlamak, değiştirmek, kopyalamak veya yeniden hazırlama hakkı tamamen bize aittir.

Sitemize gönderilen içeriklerin yayınlanıp yayınlanmaması tamamen bizim takdirimize aittir ve hiçbir hukuki sorumluluk kabil etmemekteyiz. Bu sitede yayınlanan bilgiler, paylaşılan dosyalar ve diğer içeriklerin kullanılmasından dolayı doğabilecek herhangi bir sorun tamamen kullanıcıya aittir. İndiriliyo.com sorumluluk kabul etmez.

Üyelik

İndiriliyo.com’a üye olurken verdiğiniz bilgilerin doğru olduğu kabul edilir. Yanlış bilgi verenler ve hile yapanları üyelikleri silinebilir. Üye olurken belirlediğiniz kullanıcı adı ve parola bilgilerinizi gizli tutarak kimseyle paylaşmayınız. Size ait kullanıcı bilgilerinin başkaları tarafından kullanıldığını düşünürseniz bizimle hemen iletişime geçiniz.

Reklam Yayını

Sitemizde yayınlanan reklamlar, bu reklamların kullanılması ve reklamlar nedeniyle kullanıcıların alacağı hizmet veya ürünler indir5.com’u ilgilendirmemektedir.

Korsan Yazılım ve Kötü Amaçlı Yazılım

Sitemizde gördüğünüz korsan yazılım veya kötü amaçlı yazılımları yorum yaparak yada iletişim yolu ile bize bildirebilirsiniz. 3 iş günü içerisinde bu yazılımlar incelenerek gerek görülmesi halinde sitemizden kaldırılır.

Kopyalama ve Paylaşma

Sitemizde yer alan içerik ve bilgilerin başka sitelerde paylaşılması kesinlikler yasaktır. İçeriğinin kısmen ve/veya tamamen kopyalanması, arama motorları ile toplanarak, benzer amaçlar için kullanılması yasaktır.Site içerisinde yayınlanan bütün bilgi içerikli yazıları ve sayfaları sadece kaynak göstererek ve link vererek bir iki cümleyi aşmamak koşulu ile sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Sonuç

Bütün kullanıcılar Türkiye Cumhuriyeti yasaları ve Uluslararası sözleşmelerde kabul edilmiş olan ilke ve kurallara uyma ve sorumluluğu kabul etmiş sayılır.

Bu sözleşmeye ilave maddeler ekleme veya varolan maddeleri değiştirme hakkımız saklıdır. Üyelerin servislerimizi kullanmaya devam etmeleri durumunda bu maddeleri kabul etmiş olduğu sayılır.

Sitemiz bünyesinde verilen hiçbir hizmetin garantisini sunmamaktayız. Bu yüzden uğrayacağınız maddi ve manevi zararlardan indir5.com’u sorumlu tutamazsınız.

Bu anlaşma, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde sözkonusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir. İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Uygulama ve Program Kaldırma

Bilgisayardan Program ve Oyun Kaldırma

 1. İlk önce Denetim Masası’na gidin.
 2. Daha sonra burada Programlar > Program Kaldır seçeneğine tıklayın.
 3. Karşınıza çıkan sayfada bilgisayarınıza yüklü program ve oyunlar listelenecektir. Buradan kaldırmak istediğiniz program yada oyunun üzerine gelin ve fare ile sağ tıklayarak “Kaldır” deyiniz.

Mac Bilgisayardan Uygulama Kaldırma

Mac App Store’dan indirilen uygulamalar: Dock içindeki Launchpad simgesini tıklayın, tüm simgeler titremeye başlayana dek uygulamanın simgesini basılı tutun, daha sonra uygulamanın sil düğmesini tıklayın. Daha sonra uygulamayı isterseniz, Mac App Store’dan uygulamayı yeniden yükleyebilirsiniz.

Simge sil düğmesini içermiyorsa, uygulamanın yüklemesi Launchpad’de kaldırılamaz.

Yükleme kaldırıcısı olan uygulamalar: Finder kenar çubuğunda, Uygulamalar’ı tıklayın. Bir uygulama bir klasörün içindeyse, Yükleme Kaldırıcı içeriyor olabilir. Uygulamanın klasörünü açın. [Uygulama] Yüklemesini Kaldır veya [Uygulama] Yükleme Kaldırıcısı öğesini görüyorsanız, bunu çift tıklayın ve ekrandaki yönergeleri izleyin.

Yükleme Kaldırıcısı olmayan uygulamalar: Finder kenar çubuğunda, Uygulamalar’ı tıklayın. Uygulamayı Uygulamalar klasöründen Çöp Sepeti’ne (Dock’un sonunda bulunur) sürükleyin, daha sonra Finder > Çöpü Boşalt’ı seçin.

iOS Cihazlardan Uygulama Kaldırma

 1. Silmek istediğiniz oyun yada uygulamayı ekranda bulun ve parmağınız ile üzerine basılı tutun.
 2. Basılı tutunca uygulama ekranındaki bütün uygulamalar titrer ve silmek istediğiniz uygulamanın üzerinde “X” işareti görünür.
 3. “X” işaretine dokununca karşınıza “Sil” ve “Vazgeç” seçenekleri gelecektir.
 4. “Sil” seçeneğine tıklayarak diyerek uygulamayı silebilirsiniz.

Android Uygulamaları Kaldırma

 1. Android cihazınızda Ayarlar > Uygulamalar veya bazı cihazlarda Uygulama Yöneticisi seçeneğine tıklayın.
 2. Uygulama listesinde kaldırmak istediğiniz uygulamayı bulun ve dokunun.
 3. Yüklemeyi kaldır diyerek uygulamayı kaldırın.

Yüklemeyi kaldır düğmesini görmezseniz veya sadece “Güncelleme yüklemelerini kaldır” seçeneğini görürseniz, seçili uygulama cihazınızdan kalıcı olarak kaldırılamaz.

Windows Phone Uygulamaları Kaldırma

 1. Uygulama listesinde bir uygulama veya oyuna dokunup bekleyin ve ardından Kaldır’a dokunun.
 2.  Onayınız istendiğinde Evet’e dokunun.

Dikkat:

Windows Phone 8 kullanıyor ve bir oyunu silmek istiyorsanız, Oyunlar‘a Windows Phone 8 oyunlar gidin, silmek istediğiniz oyuna dokunup bekleyin ve ardından Kaldır‘a dokunun.

BlackBerry World‘den Uygulama Kaldırma

 1. BlackBerry World ana ekranında, BlackBerry World uygulama kaldırma 1 simgesine dokunun
 2. Uygulamalarım ve Oyunlarım, Videom veya Müziğim‘e dokunun.
 3. İndirilenler‘e dokunun.
 4. Bir öğeye basılı tutun ve  BlackBerry World uygulama kaldırma 2 simgesine dokunun.
  • Uygulamayı daha sonra yeniden yüklemek isteyeceğinizi düşünüyorsanız, Kaldır‘a dokunun.
  • Uygulamayı kalıcı olarak silmek istiyorsanız, Sil‘e dokunun.

Bitirdikten sonra: Kaldırılan uygulamalar ve oyunlar My World ekranınızda listelenir. Bu listeyi görmek için, Uygulamalarım ve Oyunlarım > Uygun‘a dokunun.

Symbian (Nokia) Uygulama Kaldırma

Telefonunuzda bulunan uygulamaları yönetebilmek için:

Uygulamalar hakkında    > >Ayarlar ve Yüklemeler seçeneğini belirleyin.

Yüklü uygulamalarla ilgili bilgileri görüntüleyebilir, uygulamaları kaldırabilir ve yükleme ayarlarını tanımlayabilirsiniz.

> Ayarlar ve Yüklemeler seçeneğini belirleyin.

Yüklü uygulamalar öğesini seçin.

Kaldırılacak uygulamayı seçili tutup, ardından Kaldır seçeneğini belirleyin.